19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Shqetësuese, mbi 150 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë

Ditëve të fundit në vendin tonë është shtuar numri i aksidenteve në komunikacion, ku disa prej tyre kanë përfunduar edhe me fatalitet.

Policia e Kosovës ka bërë me dije se vetëm në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 155 aksidente trafiku.

Siç njofton policia, gjatë 24 orëve të fundit një person ka humbur jetën si pasojë e lëndimeve në aksident, ndërsa janë shënuar edhe 37 aksidente trafiku me persona të lënduar.

Kurse, 118 aksidente tjera kanë qenë vetëm me dëme materiale.

Brenda 24 orëve të fundit, policia ka arrestuar edhe 28 persona, ku 21 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe një në vuajtje të dënimit.

Më Shumë

Çmimet për toke në ‘Pazarin e Shqipërisë’ në Prizren

Ndodhët në Prizren, por kjo pjesë ndryshe quhet si ‘Pazari i Shqipërisë’. Për dallim nga tregjet tjera, çmimet në këtë vend janë për tokë. Derisa një...

Breshër i madh në Duhël të Suharekës

Reshje të mëdha të shiut të përcjella edhe me breshër kanë përfshirë sot Komunën e Suharekës. Gazeta10 ka siguruar pamje ku shihet se rruga është...

Lajmet e Fundit