19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Shtabi i PDK-së në Prizren, takohet me nëndegët e Zhupës

pdk zhupShtabi Zgjedhor i Degës së PDK-së në Prizren, është takuar sot me strukturat e nëndegëve të rajonin e Zhupës.
Nëndegët e PDK-së në Reçan, Mushnikovë dhe fshatrave përrreth,i kanë bashkërënduar aktivitetet paraelektorale në këtë rajon.
Gjatë diskutimeve të shumta është bërë edhe caktimi I personave përgjegjës dhe koordinatorëve nëpër fshatrat dhe lagjet e trevës së Zhupës.
Kryetari i Degës së PDK-së, në Prizren, Minir Krasniqi, gjatë fjalës së tij, me strukturat pjesëmarrëse në takim, iu referua angazhimeve të shumta, të cilat janë marrë nga ana e kryeministrit Thaçi.

Këto janë veprime, të cilat kanë ndikuar pozitivisht në përmirësimin e kualitetit të jetës për të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, pa anashkaluar në asnjë moment edhe banorët e rajonit të Zhupës.

Fondi për mbështetjen e veprimtarive biznesore, të cilat ndikojnë në zhvillimin ekonomik, mbështetja e sektorit të bujqësisë dhe blegtorisë me anë të subvencioneve, rritja e pagave dhe e pensioneve për të gjitha kategoritë e të punësuarve janë vendime tepër të rëndësishme dhe me interes për të gjitha kategoritë e shoqërisë sonë.

Kryetari i shtabit zgjedhor Hasan Hasani, foli për premtimet e mbajtura të qeverisë lokale, duke përmendur Investimet e shumta në ifrastrukturë, me ndërtimin e shumë rrugëve, shkollave, qendrave të mjekësisë familjare e shumë projekteve tjera.

Strukturat e nëndegëve pjesëmarrëse në takim, u zotuan se do vazhdojnë edhe më tej, me përkushtim maksimal,, në mbështetjen e platformës së PDK-së dhe liderit të saj Hashim Thaçi./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Vazhdon regjistrimi i popullsisë në Prizren: Kontaktoni në numrat e publikuara!

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se regjistrimi i popullsisë do të vazhdojë deri më 24 maj. "Të gjithë ju që keni mbetur pa u regjistruar,...

Interesim i madh për t`u regjistruar në Prizren

Një ditë para përmbylljes së procesit të Regjistrimit të Popullsisë, në Prizren ka interesim shumë të madh të qytetarëve për t`u regjistruar.   Në ndërtesën e...

Lajmet e Fundit