15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Shtatë pacientë me Covid po trajtohen në spitalin e Prizrenit

Në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 27 pacientë të konfirmuar me COVID-19, sipas raportit të datës 20 gusht 2022, shkruan PrizrenPress
Raporti sipas klinikave dhe spitaleve:
Klinika Infektive, 3 pacientë + 1 në Mjekimin Intensiv
Klinika e Pediatrisë, 2 pacientë
Spitali i Gjakovës, 8
Spitali i Prizrenit, 7
Spitali i Pejës, 3
Spitali i Gjilanit, 5

Më Shumë

Moti sot: I vranët dhe me shi, temperaturat deri në 25 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se edhe sot pritet të ketë reshje shiu e shkarkime rrufesh. Sipas IHMK-së, në shumë zona të...

A është përrallë çdo tregim?

Nga: Gabriel García Márquez (Revista Cambio, 24 korrik 2000) Përktheu: Bajram Karabolli Të shkruash një roman do të thotë të bësh mur me tulla. Të shkruash një...

Mona Liza

Lajmet e Fundit