3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Shtatë të lënduar në një aksident në Rahovec

Shtatë persona kanë marrë lëndime trupore në një aksident në fshatin Kramovik të Rahovecit të dielën.

Sipas njoftimit në aksident kanë qenë të përfshira një veturë me targa të Shqipërisë dhe një tjetër me targa vendore.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar ngasësi – drejtuesi i veturës me targa të Shqipërisë, i cili sipas Policisë, e ka shkaktuar aksidentin dhe 6 persona tjerë të gjithë kosovarë.

Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor.

“Të dyshuarit me vendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë dhe është nën mbikëqyrje të njësitit policor”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se vodhi tavolina

Policia ka arrestuar në mbrëmjen e të mërkurës një person në Prizren, nën dyshimin për vjedhje të tavolinave. Tavolinat ishin gjetur në veturën, të cilën...

Lajmet e Fundit