19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Shtatë të lënduar në një aksident në Rahovec

Shtatë persona kanë marrë lëndime trupore në një aksident në fshatin Kramovik të Rahovecit të dielën.

Sipas njoftimit në aksident kanë qenë të përfshira një veturë me targa të Shqipërisë dhe një tjetër me targa vendore.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar ngasësi – drejtuesi i veturës me targa të Shqipërisë, i cili sipas Policisë, e ka shkaktuar aksidentin dhe 6 persona tjerë të gjithë kosovarë.

Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor.

“Të dyshuarit me vendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë dhe është nën mbikëqyrje të njësitit policor”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

25 vjet nga çlirimi i Kosovës

25-vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara. Më...

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

Lajmet e Fundit