4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Shtatëvjeçari sulmohet nga qeni pasi zbriti nga autobusi i shkollës

Connor Landers nga Azule, Teksas, kishte mbetur me dy plagë të rënda në fytyrë, kokë dhe trup, pasi u sulmua nga një qen i cili iku nga gardhi i një fqinji.

Connor u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni rindërtues për më shumë se tre orë me më shumë punë të nevojshme për të riparuar dëmtimin nervor si dhe kanalin e tij të lotit.

Pronarja e qenit Patti Jean Bell-Neveling, u arrestua të hënën me akuzën e krimit të shkallës së tretë për sulm nga një qen duke shkaktuar lëndime të rënda trupore, shkruan DailyMail, transmeton Klankosova.tv.

Texas boy Connor Landers, seven, underwent reconstructive surgery after he was mauled by a neighborhood dog when getting of the school bus a month ago

Më Shumë

Lajmet e Fundit