16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Shteti do të bëhet me kryeprokuror deri më 24 shkurt

Prokuroria e Shtetit-logo24 shkurti është caktuar si datë e fundit kur shteti do të ketë kryeprokurorin e ri. Në garë i vetëm mbetet kryeprokurori i Prokurorisë së Apelit, Aleksandër Lumezi.

Ai pritet të intervistohet dhe të poentohet gjatë kësaj jave dhe kandidatura e tij të dërgohet për votim Këshillin Prokurorial të Kosovës.

Të tjerët janë tërhequr javën e kaluar në një proces që del të jetë i koordinuar. Ky koordinim shihet në e-mailin zyrtar të ish-kandidatit, Imer Beka. Një minutë pas kandidatit Shyqyri Syla, Beka ka vendosur të tërhiqet nga gara për kryeprokuror, shkruan sot “Koha Ditore”.

Më 3 shkurt 2014, në orën 10 e 4 minuta, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Imer Beka, i ka shkruar kryetarit të Këshillit Prokurorial, Sylë Hoxha, duke e njoftuar me vendimin për tërheqje nga gara. Në të përmend tërheqjen e Shyqyri Sylës

Më Shumë

Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar një raport sa i përket lëvizjeve të çmimeve të artikujve bazë në pesë ditët e fundit. Të...

Prizren: I hynë hajnat me forcë, ia vjedhin paratë dhe paisjet elektronike

Një burrë në Prizren ka raportuar se disa persona me forcë i kanë hyrë në depo, duke i vjedhur para të gatshme dhe paisje...

Lajmet e Fundit