19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur për shtyrjen e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë ditën e nesërme e ka shpallur ditë zie.

Nesër (e mërkurë) ishte e paraparë që të zhvillohen ndeshjet e dyta gjysmëfinale; Drita – Prishtina dhe Ballkani – Suhareka ’23.

Këto ndeshje pritet të zhvillohen në mesin e javës së ardhshme, më 24 prill.

Kujtojmë se Ballkani e kishte fituar përballjen e parë (0:1), kurse Prishtina e Drita ishte mbyllur baras dhe pa gola.

Më Shumë

Në Trepçë nuk ndriçon Ylli

Trepça ka shënuar fitore ndaj Yllit në ndeshjen e tretë finale me shifrat 85-78. Çerekun e parë e dominoi Ylli me shifrat 21-11, teksa në...

Kurti: Edhe pas një çerek shekulli fati i Ukshin Hotit nuk është zbardhur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se më 16 maj 1999, profesori Ukshin Hoti, pas lirimit nga burgu i Dubravës, u rrëmbye dhe u...

Lajmet e Fundit