19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Nesër ditë zie në Kosovë

Nesër do të mbahet ditë zie në Kosovë.

Kështu ka bërë të ditur Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

“Nesër do të jetë ditë zie shtetërore në Kosovë, por shoqëria jonë do të jetë në zi çdo ditë përderisa të ketë vrasje të grave dhe vajzave tona!”, ka thënë Osmani.

Ndryshe, sot është vrarë një grua në Pejë, ku dyshohet se dorasi ishte bashkëshorti.

Kjo është vrasja e dytë brenda një jave që po ndodhë në vendin tonë, para pak ditësh edhe një 21-vjeçare në Ferizaj, u vra nga ish-bashkëshorti i saj./teve1.info

Më Shumë

Shyhrete Behluli zbulon të dashurin e vajzës së dytë, Gresës

Këngëtaraj e njohur Shyhrete Behluli përveç në muzikë ajo është aktive edhe në rrjetet sociale. Në rastin e ditëlindjes së vajzës së dytë Shyhretja ka...

Zhduket një person në Malësi të Re të Prizrenit

Një person është zhdukur në Malësi të Re të Prizrenit. Ai vuan nga epilepsia . Njoftimi i policisë Prizren 15.05.2024 – NN. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar...

Lajmet e Fundit