14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Shtyhet sërish afati për aplikim për subvencione

Ministria e Bujqësisë ka njoftuar fermerët se e ka shtyrë sërish afatin për aplikim në Programin për Pagesa Direkte / Subvencione, raporton Express.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, MBPZHR’ja ka bërë me dije se afati është zgjatur për shtatë ditë.

“Shtyhet për herë të dytë e të fundit afati për aplikim në Programin për Pagesa Direkte / Subvencione 2023. Zgjatja e këtij afati bëhet për 7 ditë përkatësisht nga data 7 prill 2023 deri më 14 prill 2023 në ora 16:00”, thuhet në njoftim.

 

Më Shumë

Hajnat vjedhin stoli ari në Prizren

Hajnat kanë arritur të vjedhin të gjitha stolitë në një  shtëpi në rrugën  "Haxhi Krasniqi” në Prizren. Ata kanë depërtuar me forcë brenda shtëpisë, duke...

Ky pritet të jetë largimi i parë nga Malisheva

Skuadra e Malishevës ka arritur të sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës. Malisheva me trajnerin Bylbyl Sokoli përmbushi pritshmëritë dhe tashmë pritet të ketë ndryshime...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit