15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Shtyllat elektrike rrezikojnë jetën e banorëve të fshatit Planejë të Hasit

planejLagjja “Shigjeqi” e fshatit Planejë të Hasit, ka 10 ditë që nuk ka rrymë. Era e fuqishme dhe moti i keq, në këtë fshat ka rrëzuar 11 shtylla elektrike.

Edhe pse kanë kaluar 10 ditë shtyllat elektrike kanë mbetur të rrëzuara, kurse telat mbi shtëpitë e banorëve të kësaj lagjeje.Ndërkaq, nxënësit janë të rrezikuar nga telat e rrymës.

Banorët thonë se disa herë kanë kërkuar nga organet përkatëse të KEDS-it, të zëvëndësojnë shtyllat, mirëpo kërkesa e tyre ka hasur në vesh të shurdhër. /TVPZ dhe RTV21/

 

Më Shumë

Arrestohet njëri nga gjashtë anëtarët e familjes Likaj për plagosjen në fshatin Gjonaj

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren gjatë ditës kishte shpallur në kërkim gjashtë anëtarë të familjes Likaj nga fshati Krajk i Prizrenit për plagosjen...

Verim Zherka, trajneri që shkroi historinë me KH Rahoveci

Trajneri i njohur kosovar Verim Zherka ka arritur që duke drejtuar KH Rahovecin të bëhet kampion i Kosovës me këtë ekip. Suksesi historik i...

Lajmet e Fundit