14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Skandaloze: Vodhi varrezat në Prizren!

PORUSENI GROBNI SPOMENICI U KOSOVOM POLJUPolicia në Prizren ka pranuar një informatë anonime e cila bënte me dije se një i dyshuar me një automjet të llojit Opell Askona po e dëmton një varr në varrezat ortodokse në fshatin Sërbicë e ulët.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 14:00. Pas pranimit të informacionit një patrullë policore e cila ishte më afër vendit të ngjarjes ka reaguar dhe shumë shpejt është identifikuar i dyshuari dhe drejtimi i tij i ikjes pasi i kishte vjedhur dy pllaka graniti.

Policia ka arritur ta ndalojë të njëjtin në Lagjen Arbanë, në afërsi të shtëpisë së tij. Pas kontrollimit të automjetit janë gjetur dy pllaka graniti të cilat janë sekuestruar në cilësi të provës materiale s bashku me veturën. Me urdhër të prokurorit të shtetit, i dyshuari ndalët nën arrest policor./PrizrenPress.com/

Më Shumë

39 shoqata sindikale e kanë përkrahur propozimin e deputetit Gola, 663 kundër: Greva vazhdon

Përpjekjet për gjetjen e një zgjidhjeje që do të rezultonte me ndërprerje të grevës në arsim kanë vazhduar deri në orët e vona të...

Totaj pret në takim kryetarin e PRBK-së, Albert Kinolli

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot kryetarin e Partisë Rome të Bashkuar të Kosovës, Albert Kinolli, nënkryetarin e kësaj partie Rasim Krasniq dhe...

Lajmet e Fundit