-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Sonte Sivasspor-Ballkani, kampioni ynë kërkon fitoren e parë

FC Ballkani sonte luan sfidën e radhës në Ligën e Konferencës.

Kampioni i Kosovës në fuqi, sonte në Turqi përballet me Sivasspor-in, në kuadër të xhiros së tretë të kësaj garë evropiane.

Pas disfatës kundër Slavia Pragë dhe barazimit me CFR Cluji, skuadra e Ilir Dajës kërkon fitoren e parë në këtë ligë joshëse evropiane.

Ballkani mbrëmë ka zhvilluar stërvitjen e fundit para sfidës me Sivasspor-in.

Atmosfera në taborin e skuadrës nga Suhareka, është mirë dhe se futbollistët që do të jenë në terren, do të japin më të mirën për të marrë rezultat pozitiv nga ky udhëtim.

Ndeshja Sivasspor-Ballkani nis në orën 18:45.

Më Shumë

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot me vranësira dhe me intervale me diell. Sipas këtij njoftimi, temperaturat...

Rast tragjik në Prizren: 39 vjeçari gjendet i varur në shtëpinë e tij

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Prizren, ku një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij, ku dyshohet se bëri...

Lajmet e Fundit