14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Sot bëhet varrimi i 20-vjeçarit që u godit për vdekje nga vetura në Prizren

Molos Delija, njëri nga personat që u godit për vdekje në autostradën “Ibrahim Rugova” në orët e para të së dielës, do të varroset sot në varrezat e qytetit në Gjakovë.

Delija vdiq në moshën 20-vjeçare.

Nga aksidenti mbetën të vdekur tre të rinj, teksa lidhur me rastin me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar dy persona të dyshuar.

Dyshohet se në Prizren u organizuan gara ilegale, ndërsa viktimat ishin në cilësinë e këmbësoreve kur vetura humbi kontrollin duke i goditur ata për vdekje.

Pas këtij rasti u kërkuan dënime më të ashpra në trafik.

Shkolla Fillore “Loyola” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të mësimit klasor

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Madonna pështyn një fans në koncertin e fundit

Madonna edhe në moshën 65-vjeçare është ende një nga figurat më të njohura në muzikën ndërkombëtare. Këngëtarja amerikane, e cilësuar si ‘mbretëresha e popit’,...

Vërmicë, parandalohet kontrabanda me ushqime të detit

Në pikëkalimin kufitar të Vërmicës është parandaluar një rast i kontrabandimit të produkteve ushqimore. Dogana ka njoftuar se pas ndalimit dhe kontrollit të një automjeti...

Lajmet e Fundit