6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Sot mot me rrebeshe shiu e shkarkesa rrufesh

Për sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugut dhe jugperëndimit, e cila shpesh herë pritet të jetë lokalisht mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20 deri në 70 kilometra në orë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 10 gradë Celsius. /Meteo Kosova

Më Shumë

Kërcënime me vdekje për gazetarët serbë që shkruajnë për Kosovën e Ukrainën

Gazeta kryesore në Serbi, “Danas”, është vënë nën mbrojtje të policisë, pasi është kërcënuar se do ta ketë fatin e njëjtë sikurse revista satirike...

Totaj pret ambasadorin suedez, Jonas Westerlund

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur në takim sot Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. Sipas njoftimit të komunës, ata...

Lajmet e Fundit