11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Çeku-Imami, nënshkruajnë sot marrëveshjen SOFA në Prizren

AgimCeku-ArbenImamiMinistri i FSK-së Agim Çeku dhe ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Arben Imami, sot nënshkruajnë Marrëveshjen Suplementare SOFA,

Marrëveshja rregullon procedurat e hyrjes-daljes dhe qëndrimit të përkohshëm dhe statusin e anëtarëve të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe anëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës në territorin e shtetit përkatës. Ceremonia nënshkrimit do të mbahet sot në Kazermën e FSK-së në Prizren, njofton Ministria e FSK-së.

Po sot, ministri Agim Çeku dhe komandanti i FSK-së, gjenerali Kadri Kastrati, përurojnë urën mbi lumin Drini i Bardhë në Kramovik – aksi rrugor Klinë-Gjakovë, e cila u dëmtua nga shirat.

Montimin e urës së metalit e ka kryer Batalioni i Xhenios i Brigadës për Mbështetje Operacionale të FSK-së. Kjo urë do të mundësojë qarkullim e siguritë të automjeteve, mallrave dhe qytetarëve të asaj ane.

Më Shumë

Një muaj paraburgim të dyshuarve që kërcënuan pjesëtarët e KFOR-it në Lubiçevë të Prizrenit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur se ua ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të pandehurve A.K dhe I.H, të...

Më 6 mars mbahet seanca e Kuvendit të Komunës së Prizrenit

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt, e cila do të...

Lajmet e Fundit