6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Sot përurohet kati i dytë dhe renovimi i QMF-së në Zhur

Kuvendi i Kosovës vazhdon me seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë së Shëndetësisë, Narqize Arënliu Hoxhaj, do të bëjnë përurimin e shtimit të katit të dytë dhe renovimit të katit të parë të Qendrës së Mjekësisë Familjare. (Fshatin Zhur, ora 10:00).

Mbahet mbledhja e nëntë e Komiteti për Politikë dhe Financa të Komunës së Rahovecit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit në objektin e ri të administratës komunale të Rahovecit, ora 10:00)

Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për medie. (Zyret e LVV-së, “Arbëri”, ora 13:00)

Banorët e fshatit Karaçevë të Kamenicës protestojnë pas vendimit për mbylljen e disa shkollave në këtë qytet (Para objektit të Komunës, Kamenicë, ora 14:00)

Më Shumë

Kurti vazhdon ta mbajë banesën 67 metërshe, deklaron 1.551 euro në bankë e kredinë deri në 2052-në

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit. Kreu i qeverisë ka deklaruar se pasuri të...

32 vjet nga rënia e dëshmorit, Alush Kryeziu

Janë bërë 32 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit, Alush (Nezir) Kryeziu. Kryeziu ishte veprimtar i shquar i çështjes kombëtare. Ai është përkujtuar sot...

Lajmet e Fundit