15.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Sot shi dhe shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me shi dhe shkarkime rrufesh.

IHK njofton se vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmje10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes.

Më Shumë

Rruga në Prizren që “lejon” lëvizjen me shpejtësi 30 dhe 40 km/h (foto)

Vendosja e shenjave të trafikut në rrugën Gjonaj – Zym në Prizren nuk është e zakonshme. Aty gjendet dy shenja, njëra shpejtësinë e lejuar 30...

Njofton Këshilli i Prindërve: Ky është veprimi i radhës, nëse nuk i paguani mësuesit

Këshilli i Prindërve i Kosovës ka thënë se nëse mësimdhënësve nuk iu jepen pagat e shtatorit, prindërit duhet të organizohen në çdo shkollë për...

Lajmet e Fundit