4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar tavanin për çmimet e derivateve në 24 orët e ardhshme.

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 64 centë, i benzinës 1 euro e 35 centë, derisa i gazit 76 centë.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide në 24 orët e ardhshme.

Më Shumë

Ballkani kualifikohet tutje në Kupën

Kampionia në fuqi e Kosovës në futboll, Ballkani i Suharekës është kualifikuar tutje në garën e Kupës. Ballkani e ka mposhtur me rezultat 3-1 në...

Kurti dhe pesë ministra pjesë e konferencës në Prizren

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, këtë të martë do të vizitojë parkun e inovacionit në Prizren. Por, bashkë me të do të jenë edhe kryediplomatja,...

Lajmet e Fundit