13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Sot varroset humoristi Rasim Thaçi-Cima

Humoristi Rasim Thaçi-Cimi i cili vdiq dje në moshën 71-vjeçare si pasojë e COVID-19, do të varroset sot në varrezat e fshatit Vukovc të Drenasit.

Cermonia e varrimit do të mbahet prej orës 13:00. Lajmin e kanë bërë të ditur edhe familjarë të humoristit.

“Të dashur familjare, miq, shok e dashamires, Ju njohtojmë se sot, me 26 Mars, ndërroi jetë më i dashuri ynë – Rasim Thaqi!Varrimi bëhet nesër në fshatin e lindjen – në Vukovc, prej orës 13:00.

Familja e Rasim Thaqit”, thuhet në postimin e tyre.

Më Shumë

Zyrtare: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vjetësh

Real Madridi e ka konfirmuar largimin e sulmuesit Karim Benzema nga klubi. Ata njoftuan për largimin e Topit të Artë përmes një komunikate në platformat...

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira

Sot do të mbajë mot i paqëndrueshëm, me diell dhe vranësira. Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat do të lëvizin ndërmjet 10-25 gradë Celsius.

Lajmet e Fundit