12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Sot zbulohet busti i dëshmorit Reshat Çoçaj

Sot zbulohet busti i dëshmorit të kombit Reshat Çoçaj.

Zbulimi bëhet në Qendrën Kulturore “Reshat Çoçaj” në fshatin Gjonaj të Hasit, ora 11:00.

Busti është financuar nga familjarët, ndërsa të pranishëm në zbulimin e tij, do të jenë përfaqësuesit e institucioneve qendrore dhe lokale, shkruan “PrizrenPress”.

“Me këtë rast do të mbahet edhe një fjalim rasti, ku do të flitet për jetën dhe veprën e dëshmorit, ndërsa bashkëluftëtarët do t’i evokojnë kujtimet për jetën e dëshmorit”, njofton OVL në Has.

Anëtarët e SHKA “Malësori” nga Gjonaj do ta japin një program artistik.

Zbulimi i bustit të dëshmorit Reshat Çoçaj bëhet në kuadër të festave të Nëntorit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Sot merret vendim për shtrenjtimin e tarifave të rrymës për 15 %

Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRrE) sot pritet të marrë vendim për shtrenjtimin e tarifave të energjisë elektrike për rreth 15 për qind. Zyrtarë të...

Varane zbulon dy klubet për të cilat do të ishte i gatshëm të largohej nga United

Raphael Varane ka zbuluar dy klubet për të cilat ai mund të largohet nga Manchester United në të ardhmen. Mbrojtësi francez, i cili u tërhoq...

Lajmet e Fundit