30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Spërkatja kundër rriqrave, vazhdon sot në Kërvasari

Malisheve-Sperkatja kunder rriqrave ne SenikSipas drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, spërkatja selektive e zonave endemike kundër rriqrave, do të vazhdoj të shtunën (sot) në Kërvasari të Komunës së Malishevës..

Spërkatja kundër rriqrave, bëhet në kuadër të luftimit dhe parandalimit të etheve hemorragjike “krime kongo” (EHKK). /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren/ Kurti mori pjesë në shënimin e ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot...

Tërnava uron Kurban Bajramin, lutet për stabilitet në Kosovë e për paqe në Palestinë dhe Ukrainë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit, ku bëri thirrje për paqe në vend...

Lajmet e Fundit