12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Spitali i Prizrenit bëhet me rezonancë magnetike, Vitia: Nga ky shërbim do të përfitojnë edhe qytetarët e Kukësit

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se Spitali i Prizrenit është bërë me rezonancë magnetike.

Vitia tha se për rezonancën e re magnetike në Spitalin e Prizrenit janë investuar rreth 1 milion euro.

“Tani e tutje në shërbim të diagnostikimit të saktë të sëmundjeve për pacientët në rajonin e Prizrenit.  Nga ky shërbim i ri do të përfitojnë edhe qytetarët e Kukësit”, shkroi Vitia, transme

Tutje, Vitia tha se lista e pritjes nga më shumë se 1 është bërë 3 muaj, ndërsa sipas tij, funksionalizimi i rezonancës në Prizren do ta ulë listën e pritjes në minimum.

Më Shumë

Kosova merr Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror në Bienale të Venecias

Doruntina Kastrati dhe instalacioni skulpturor “Heshtjet Kumbuese të Metalit dhe Lëkurës” u nderua me “Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror” në ceremoninë e edicionin...

Kuvendi i Prizrenit bart mbi 2 milionë euro në projekte për vitin 2024

Kuvendi i Prizrenit ka miratuar sot bartjen e mjeteve të të hyrave vetanake të rritura nga ato të planifikuara për vitin e kaluar. Shuma e...

Lajmet e Fundit