3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Suharekë: Grushtohet 55 vjeçari

Një ngatërresë mes dy personave ka ndodhur dje në fshatin Studençan të Suharekës,  në orët e mbrëmjes.

Përleshja, motivet e së cilës ende nuk dihen ka eskaluar në sulm fizik, ku për pasojë, një 55-vjeçar ka pësuar lëndime trupore.

Sinjali mëson se rasti ka ndodhur në një pjesë të fshatit, ku të të rinjtë ishin duke e zhvilluar një lojë futbolli, kur papritmas i dyshuari i ka shkuar viktimës derisa ishte i ulur dhe e ka grushtuar në kokë e fytyrë, duke i shkaktuar plagë.

Burimet e Sinjalit kanë bërë të ditur se i dyshuari M.J., 53-vjeçar i ka shkaktuar lëndime trupore viktimës, për çka ka kërkuar trajtim mjekësor në Qendrën e Mjekësisë Familjare.

Në momentin që njësia policore i është përgjigjur rastit, duke dalë në vendin e ngjarjes, i dyshuari ka arritur të ikë.  

Sipas të njëjtave burime, me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar si “lëndim i lehtë trupor”, teksa kanë nisur hetimet për sigurimin e prezencës së të dyshuarit për këtë rast.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Zbulohen datat dhe oraret e ndeshjeve të Shqipërisë në Euro 2024

UEFA ka zbardhur edhe oraret e sfidave të finaleve të Europianit “Gjermani 2024”. Kjo, pas hedhjes së shortit dhe përcaktimit të datave të ndeshjeve. Shqipëria do...

Marrëveshje për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin e Fëmijërisë së Hershme

Në Prizren është nënshkruar marrëveshja për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin në Fëmijërinë e Hershme me bazë në komunitet. Drejtori i  Punë sdhe...

Lajmet e Fundit