22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Sulmohet me mjet të fortë një person në Malishevë

Një person pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht dhe me mjet të fortë një person tjetër.

Sipas raportit të policisë, bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 11:00 në fshatin Lladroviq, të Malishevës.

Tutje bëhet e ditur se viktimës i është ofruar ndihma mjekësore, sipas raportit mjekësor lëndimet e viktimës janë të natyrës së rëndë.

“Pas një mosmarrëveshje i dyshuari mashkull kosovar ka sulmuar fizikisht dhe me mjet të fortë viktimën mashkull kosovar. Viktimës i është ofruar ndihma mjekësore, sipas raportit mjekësor lëndimet e viktimës janë të natyrës së rëndë. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Më Shumë

Gruaja me shtetësi të huaj dyshohet se u dhunua në Prizren

Një grua me shtetësi të huaj, dyshohet se është dhunuar të dielën në Prizren. Policia ka njoftuar në raportin e saj 24-orësh se i dyshuari...

Qeveria miraton masa emergjente në furnizimin me energji

Qeveria e Kosovës njofton për miratimin e masave të emergjencës në furnizim me energji. Ky vendim është marrë me propozim të Ministrisë së Ekonomisë, gjatë...

Lajmet e Fundit