7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Superliga e Kosovës/ Sot, Malisheva-Ballkani

Java e 15-të në Superligën e Kosovës nis sot me takimin Malisheva-Ballkani.

Takimi do të zhvillohet në Malishevë, duke filluar nga ora 13:00.

 

Kampioni i Kosovës nga 12 ndeshjet që ka zhvilluar nuk ka pësuar akoma humbje, duke fituar në 10 përballje dhe duke barazuar në dy të tjera.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Ndërkohë, Malisheva është duke kaluar nëpër një formë të mirë dhe do të synojë që t’ia prish këtë seri suharekasve.

Ndryshe, të shtunën Fushë Kosova do të ballafaqohet me Dukagjinin, teksa Feronikeli 74 me Lirinë.

Të dielën zhvillohen dy takimet e fundit të kësaj xhiroje, ku Gjilani përballet me Llapin, ndërsa Prishtina me Dritën.

Më Shumë

33 vjet nga rrëzimi i shtatores së Enver Hoxhës

Para 33 vjetësh, më 20 shkurt 1991, dhjetëra mijëra qytetarë u ngritën për ta shembur simbolin e komunizmit, pak muaj pasi regjimi i vjetër...

Liria reagon pas humbjes, akuzon rëndë gjyqtarin e ndeshjes

Klubi i Lirisë ka reaguar pas humbjes së sotme ndaj Dukagjinit në Klinë, me rezultatin 2:1. Prizrenasit pretendojnë se sot iu vodh një pikë ndaj...

Lajmet e Fundit