16.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Sylë Hoxha emërohet ud. i Kryeprokurorit të shtetit

Syle Hoxhaj, kryeprokurorMe 5 vota për , një abstenim dhe vetë që nuk votoi, Sylë Hoxha kryeprokurot i Prizrenit është emëruar ushtrues detyre i kryeprokurorit të shtetit. Ai në këtë pozitë ka ardhur pasi u votua, ku mori 5 vota për dhe pati një abstenim.

Ai u caktua duke premtuar që nuk do të konkurroj për pozitën e kryeprokurorit në garën e ardhshme.

Sylë Hoxha ishte edhe zëvendësministër i Drejtësisë nga radhët e LDK-së.

Më Shumë

Paralele vrasjesh: Stalini dhe Enveri

Nga: Dashnor Kokonozi Më se 30 vjet më parë, për një nga numrat e parë të Rilindjes Demokratike përktheva një artikull të gjatë të Erik...

17 vjeçarit në Suharekë i sekuestrohet një pushkë

Një 17-vjeçari në fshatin Sllapuzhan të Suharekës i është gjetur një pushkë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës të martën. Sipas njoftimit, Policia kishte...

Lajmet e Fundit