-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Synon të jetë pjesë e “TurtleFest 2014”

cevi-1-620x300MENdar DJ nga Prizreni, i cili po mundohet përmes rrjetit social Facebook dhe Soundcloud të jetë pjesë e Festitvalit të sivjemë Turtle Fest, i cili do të mbahet në bregdetin e bukur shqiptar Dhermi. Ai ka përgatitur një Set 30 minutesh të rrymes elektronike, me të cilën synon që ta zënë një vend në këtë festival.Lloji i muzikes së tij që bën, është rryma Electronice ndërsa Zhanri : Deep Tech\ Progressive.MENdar, i cili shumë shpejt arriti të depërtoj tek publiku që preferon këtë muzikë.

Ai gjithashtu me mjaft sukses është i angazhuar duke bashkëpunuar me një ndër radiot më të famshme në Irlandë ( Innervisions Radio),duke qenë shumë aktiv në paraqitjet e tij Live. Edicionin e kaluar të aktivitetit Bunar fest, MENdar arriti të jetë pjesë e kësaj ngjarje në Line Up me DJ-in e mirënjohur nga Turqia, Sezer Uysal.Poashtu,këtë vit MENdar do të jetë pjesë e Festivalit tashmë tradicional “NGOM fest” i cili do të mbahet për të 4-ën herë me radhë në Prizren.Turtle fest i cili zgjat 3 ditë dhe i cili do të mbahet për të 3-ën herë më radhë,Turtle fest bashkon DJ-ët më të rëndësishëm shqiptarë e evropianë për të paraqitur rrymat e ndryshme muzikore.

Në pyetjen tonë,çka e shtyri atë që të konkurojë për të qenë pjesë e këtij Festivali,ai na tha”Po sa e morra vesh informacionin për mbajtjen e Festivalit të radhës Turtle fest,takova shokët,kolegët dhe miqtë të cilët përveç këshillave më inkurajuan që të konkurojë për këtë ngjarje.Nëse përzgjidhem ndër pjesëmarrësit e Turle fest,kjo do të jetë edhe një eksperiencë e nevojshme për mua dhe besoj se do t’ia dal mbanë duke arritur edhe sukses në këtë ngjarje”,tha MENdar. Përzgjedhja e kandidatëve bëhet në bazë të numrit të pëlqimeve (likes) në profilin e Mendarit në SoundCloud.Linku ku mund te dëgjohet, pëlqehet,postohet dhe komentohet Seti i Mendarit është ky :ttps://soundcloud.com/mendar/mendar-for-turtle-fest-dj-contest/TV Prizreni/

Më Shumë

Lajçak viziton të hënën Kosovën

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, pritet të vizitojë Kosovën më 6 shkurt, derisa, sipas...

LDK-ja gjuan akuza për qeverinë e Prizrenit

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, në një konferencë për media ka prezantuar sot abuzimet dhe keqpërdorimet nga ana e zyrtarëve dhe...

Lajmet e Fundit