28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Synon zhvillimin ekonomik të Prizrenit

luli47Kandidati i koalicionit AAK-LDD, për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi është takuar mbrëmë elektoratin e nëndegës “ 28 Nëntori “.

Kabashi, para antarëve dhe simpatizantëve të koalicionit, duke prezantuar programin e tij qeverisës, tha se platforma e tij qeverisëse, synim kryesor ka zhvillimin ekonomik, të bazuar në katër shtylla kryesore:

“Funksionalizimin e zonave industriale, investimet në sektorin e bujqësisë, investimet në turizëm, dhe në sektorin e ndërtimtarisë, shtylla këto që do të ndikojnë në hapjen e vendeve të reja të punës”, tha Kabashi.

Ai premtoi elektoratit të koalicionit, se mirëqeverisja gjatë katër viteve të ardhshme, do të ndjehet tek secili qytetarë i Prizrenit, dhe në familjet prizrenase.

“Zhvillimi ekonomik, me investimet në këto shtylla kryesore, do të na mundësojë që gjatë mandatit të ardhshëm katërvjeçar, çdo familje në komunën e Prizrenit, të ketë së paku një të punësuar”,.

Ai tha se nuk do të mungojnë investimet edhe në sektorët tjerë, dhe si kryetar i ardhshëm i Prizrenit, do të luftojë korruspionin prej vetvetës e deri tek punëtorët e administratës.

“ Unë nuk do të jem i korruptuar, e derisa unë s’do të korruptohem, as ekipa ime qeverisëse e as punëtorët e administratës sdo të lejojë të korruptohen. Në këtë takim elektoral, u bë edhe prezantimi i kandidatëve të Asamblesë Komunale nga kjo nëndegë, dhe kandidatëve tjerë që ishin prezentë në këtë takim”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Ish-kryetari i Malishevës Ragip Begaj dhe ish-ministri Bajram Hasani dënohen me nga dy vite e gjysmë burgim

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn, dhe e ka dënuar me burgim prej 2 vite e gjysmë. Begaj është...

Moti sot: Me diell, temperaturat deri në 33 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka njoftuar se edhe e marta do të jetë goxha ditë e nxehtë. Sipas IHMK-së, moti do të jetë me diell...

Lajmet e Fundit