8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

PDK-ja largon afishet e LDK-së në Drenoc

LDK DrenocLidhja demokratike e Kosovës( LDK) në Malishevë, ka akuzuar PDK-në për heqjen e afisheve në fshatin Drenoc. “Në ditën e mbajtjes së tubimit të tyre në fshatin Drenoc kanë hequr posterat e kandidatit për kryetar të Komunës Salih Morina si dhe të kandidatit për Asamble Komunale nga radhët e LDK-së Durim Krasniqi”, thuhet ne reagim të LDK-së.

“Heqja e posterëve të LDK-së nga njerëzit e PDK-së tregon frikën e tyre për humbjen e sigurtë me 3 nëntor në Malishevë. Nëndega e LDK-së në Drenoc është më përgaditur se asnjëherë më parë që me 3 nëntor të dalë fituese në këtë fshatë”.
LDK-ja në Malishevë kërkon nga organet përgjegjëse që të marrin masa konkrete në pajtim me Ligjin për zgjedhjet lokale, në mënyrë që këto veprime të mos përseritën më në Malishevë./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Zbathur shëtitët nëpër buzët tua

Poezi nga Visar Zhiti Zbathur, Vetëm zbathur Shëtitet nëpër buzët tua. Këmbët mu mbushën Me petale të kuqe puthjesh Që më bien gjatë ecjes. Dhe kështu u krijuan yjet Në qiellin tonë...

Vranët dhe me diell, temperaturat deri 8 gradë

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Lajmet e Fundit