19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

PDK-ja largon afishet e LDK-së në Drenoc

LDK DrenocLidhja demokratike e Kosovës( LDK) në Malishevë, ka akuzuar PDK-në për heqjen e afisheve në fshatin Drenoc. “Në ditën e mbajtjes së tubimit të tyre në fshatin Drenoc kanë hequr posterat e kandidatit për kryetar të Komunës Salih Morina si dhe të kandidatit për Asamble Komunale nga radhët e LDK-së Durim Krasniqi”, thuhet ne reagim të LDK-së.

“Heqja e posterëve të LDK-së nga njerëzit e PDK-së tregon frikën e tyre për humbjen e sigurtë me 3 nëntor në Malishevë. Nëndega e LDK-së në Drenoc është më përgaditur se asnjëherë më parë që me 3 nëntor të dalë fituese në këtë fshatë”.
LDK-ja në Malishevë kërkon nga organet përgjegjëse që të marrin masa konkrete në pajtim me Ligjin për zgjedhjet lokale, në mënyrë që këto veprime të mos përseritën më në Malishevë./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Policia në Prizren ndalon një person të dënuar me një vit e 25 ditë burg

Me 23 shtator 2022, policia në Prizren ka ndaluar një person të kërkuar me urdhër arrest të gjykatës i cili me aktgjykim të plotfuqishëm...

Rasti i Astrit Deharit, MD-ja pezullon kryeinspektorin Ylber Topalli

 Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se ka pezulluar nga puna kryeinspektorin e Inspektoratit të Kosovës, Ylber Topalli, në lidhje me rastin e vdekjes së...

Lajmet e Fundit