18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Rexhaj premton vetëm angazhim

arbri rexhaj5Kandidati i  VV-së për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, ka marrë pjesë në një tubim me banorë të fshatit Arbanas. “Këto tubime nuk kemi filluar t’i bëjmë vetëm tani, me rastin e fushatës. Në ndryshim nga partitë e tjera, të cilat i pyesin qytëtaret se  ç’problem kanë dhe më pas i premtojnë zgjidhje pa marrë në konsideratë mundësitë e realizimit të tyre, Lëvizja Vetëvendosje! nuk premton gjë tjetër përveç angazhimit të saj të plotë në përpjekje për të realizuar çfarë është e mundur. VV-ja  nuk është shpresa e fundit, por e vetmja”, tha Rexhaj.

Ai tha se ndër objektivat kryesorë për t’u realizuar në Prizren, VV parasheh rritjen deri në 10% të buxhetit për bujqësi në kohështrirjen e katër viteve.”Hapjen e dy zyrave të posaçme për kërkim fondesh për bujqësinë dhe turizmin kulturor. Transparencën financiare e cila do të paraqitet online. Rikthimin i Asamblesë në funksionin e saj të mëparshëm si qendër kulturore”.

Pjesëmarrës në këtë takim ishte edhe deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Afrim Kasolli. “Kjo klasë politike ende ne pushtet, nuk ka nevoje per shtet; çdo problem shëndetësor apo arsimor, e zgjidhin jashtë vendit. Jemi ne ata që kemi nevojë për shtet”, tha Kasalli./PrizrenPress.com/

 

 

Në rigjykim, ish-inspektori deklarohet i pafajshëm për mosrrënimin e ndërtimeve pa leje në Prizren

Ish- inspektori i ndërtimit në Prizren, Nexhmedin Musliu nuk e ka pranuar fajësinë për akuzën se ka kryer dy vepra penale të korrupsionit. Ai...

BQK: Asetet e Fondeve Pensionale arritën në 2.61 miliardë euro

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), njofton se asetet e Fondeve Pensionale në fund të muajit gusht 2023 kanë arritur vlerën 2.61 miliardë...

Lajmet e Fundit