-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Tahiri: Serbia është pajtuar për heqjen e barrikadës

Edita TahiriZëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri ka deklaruar se parimisht Serbia është pajtuar për heqjen e barrikadës mbi lumin Ibër.

Ajo ka bërë me dijë se ketë javë do ta vizitojë Brukselin ku me përfaqësuesit e zyrës se baroneshës Catherine Ashton do të diskutojë për heqjen e barrikadës dhe zbatimin e marrëveshjes së 19 prillit.

“ Në bazë të komunikimeve dhe informatave që kemi nga Brukseli, në parim ka pajtueshmëri nga ana e Serbisë për t’i hequr këto barrikada”, ka thënë Tahiri./Epoka e Re/.

Më Shumë

Apeli e kthen në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren. Më 1 qershor 2022, gjatë kontrollit të automjetit...

Rexhaj: Si mund të kërkohet Asociacion pa shpërbërje të strukturave kriminale në veri

Arber Rexhaj, deputet i Kuvendit nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur pak për Asociacionin. Rexhaj përmes një statusi në rrjetet sociale shkroi se gjatë këtyre dy...

Lajmet e Fundit