24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Tendat infomuese të AAK-së-LDD-së

tendat e aak lddAktivistët e Forumit Rinor dhe një pjesë e asabmbleistëve të koalicionit AAK-LDD, kanë vendosur  dy tenda në qendër të qytetit të Prizrenit.Ata po e shfrytëzojnë rastin që të bashkëbisedojnë me qytetarët dhe t’i njoftojnë për kandidatin për kryetar të prizrenit, Lulëzim Kabashi.

Aktiviteti ka filluar nga mëngjesi deri në orët e mbrëmjes dhe do të vazhdojë
deri në heshtjen zgjedhore.

Qytetarët prizrenas, shfaqën gatishmërinë dhe interesimin e tyre për programin e zhvillimit ekonomik, që u shpërndahej atyre përmes broshurave.
Asambleistët të cilët ishin aktiv në këtë aktivitet shfrytëzuan rastin të promovojnë edhe veten si kandidatë potencial për Asamblenë Komunale nga koalicioni AAK-LDD. /PrizrenPress.com/

Ministri Çeku: Lojërat Mesdhetare në Kosovë të rëndësishme aq sa Lojërat Olimpike në Francë

Kosova do të jetë nikoqire e Lojërave Mesdhetare në vitin 2030 dhe sot është bërë prezantimi zyrtar i konceptit të detajuar për organizimin e...

Osmani pas takimit me Blinken: Lidhja me SHBA-të është ekzistenciale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sekretarin e SHBA-së, Antony Blinken, ku kanë biseduar për të ardhmen euroatlantike të Kosovës. “Diskutim i rëndësishëm me...

Lajmet e Fundit