16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Berisha merr mbështetje nga komuniteti boshnjak në Zhupë

nebregoshteKandidati i BD-së për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha vizitoi rajonin e Zhupës.Ai është takuar me banorët e fshatit Nepërgosht.“Jam shumë i nderuar që në fshatin Nepërgosht më bëhet kjo pritje kaq e ngrohtë dhe prezenca juaj në këtë tubim më bën edhe më përgjegjës në synimet tona për një qeverisje të suksesshme në Prizren”.

Berisha tha se Bashkimi Demokratik në programin e saj prioritet e ka zhvillimin ekonomik, mbështetjen e bujqve dhe blegtorëve e veçanërisht turizmin që rajoni i Zhupës me bukuritë e saj është atraktiv jo vetëm për qytetarët e Kosovës por edhe të rajonit.“Ne si forcë politike tashmë me sloganin e njohur që për Prizrenin të vendoset në Prizren,  synim  kryesor është që shpresën e humbur të qytetarët e Prizrenit ta rikthejmë duke krijuar kushte për një jetë më të mirë për të gjitha komunitetet si shqiptarë boshnjak, turq dhe REA”.

Prof.dr. Gjemil Bytyqi,  në fshatin e origjinës të familjes së tij, kërkoi nga banorët e Zhupës dhe veçanërisht të Nepërgoshtit, që të mbështesin subjektin të cilin udhëheqë Zafir Berisha.“Sepse është garanci më e mirë për një qeverisje në interes të gjithë qytetarëve të Prizrenit”.

Intelektuali nga ky fshat Sejdi Ogjini i cili ishte dhe organizator i këtij tubimi të pranishmit i njoftoi për personalitetin e Zafir Berishës.Ai  kërkoi nga bashkë vendasit e tij që më 3 nëntor të mbështetet fuqishëm numri 74 Bashkimi Demokratik dhe lideri i sajë Zafir Berisha.
Karvani i Bashkimit Demokratik në krye me Zafir Berishën vazhdoi takimet edhe në fshatin Manasteric, ku mori mbështetje të pa kontestueshme nga banorët e këtij fshati./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Britania bëhet vendi i parë në botë që miraton vaksinën ndaj Omicron

Britania e Madhe është bërë vendi i parë në botë që ka miratuar vaksinën ndaj variantit të koronavirusit Omicron. Sipas zyrtarëve britanikë, vaksina ndaj Omicron...

Mbyllet suksesshëm edicioni i 21-të i Dokufest-it

Shpallja e fituesve dhe ndarja e çmimeve në Prizren mbylli perden e edicionit të 21-të Dokufest-it, festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe atij të...

Lajmet e Fundit