-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Tentim-grabitje në Prizren, plagosen dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur në një tentim-grabitjeje në Prizren.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj tha për Gazetën Express se dyshohet se tentimin e bënë tre persona të armatosur.

“Në rrugën ‘Adem Jashari’ ka ndodhur një tentim-grabitje në një argjentari. Të dyshuar janë rreth 3 persona te armatosur, të cilët kanë ikur nga vendi i ngjarjes”, tha Osmanollaj.

“Janë lenduar dy persona dhe të njëjtit janë jashtë rrezikut pë jetë”, shtoi ai.

Më Shumë

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për kanosjen e kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj

Gjykata Themelore e Prizrenit i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, të dyshuarit F.K., për kanosjen e kryetarit tw Prizrenit, Shaqir Totaj. Në...

AAK-ja kërkon që vlera e koeficientit të jetë 130 €, në të kundërtën e dërgon në Kushtetuese

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka paralajmëruar se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin e Pagave nëse vlera e koeficientit është nën...

Lajmet e Fundit