9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Tërbim deti

Skender Berisha

Çeli sytë e thellë deti
kaltër kaltër i çeli
një copë loti
në sytë e mi mbeti

tërbim prej së thelli
në mua diçka therri
pastaj valë mbi valë
shfryu shumë mallë

mbylli sytë deti i vrarë
te syri loti i bardhë
që përplaset
te shkëmbi i heshtur

symbyllur i ra rërës
gjurmët e mia prishi
me qiellin njësh u bë
sot sa shumë më tha
sa shumë.

Skender Berisha

Më Shumë

Nisin hetimet për vdekjen e një personi në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete të dielën në Prizren. Policia ka njoftuar të hënën se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse,...

Rama e quan marrëveshjen “shpallje pranvere” në marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe serbëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përshëndetur pajtueshmërinë për marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë.   “Të shpresojmë që djalli të mos fshihet në...

Lajmet e Fundit