0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Tërmet në Bosnjë dhe Hercegovinë

Një tërmet me magnitutë prej 4.6 ballë të shkallës Rihter, është regjistruar mëngjesin e sotëm në Bosnjë dhe Hercegovinë.

Këtë e ka bëre të ditur sistemi EMSC,i cili përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka publikuar zonën se ku ka ndodhur tërmeti.

Tërmeti ka ndodhur në afërsi të Yenincës dhe është ndjerë në Yavidpvic, Travnik dhe vende të tjera të këtij rajoni.

Tërmeti është regjistruar në një thellësi prej dy kilometrash dhe deri me tani nuk ka informata për persona të lënduar apo dëme materiale.

Më Shumë

LDK-ja gjuan akuza për qeverinë e Prizrenit

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, në një konferencë për media ka prezantuar sot abuzimet dhe keqpërdorimet nga ana e zyrtarëve dhe...

Vlera e koeficientit 105 euro, mësuesi i merr 588 euro pagë bruto

Sot kryeministrit Albin Kurti, në një mbledhje të Qeverisë së Kosovës, ka treguar se vlera e koeficientit është 105 euro. Në bazë të kësaj page,...

Lajmet e Fundit