11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Tërmet në Prishtinë

Prishtine-SkenderbeuDikur rreth orës 14:05 është ndier një lëkundje në Prishtinë, e cila zgjat për rreth 40 sekonda.

Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi prej 30 kilometrave në veri të Prishtinës, përkatësisht 13 kilometra në perëndim të Podujevës

Tërmetin e ka konfirmuar edhe Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare me seli në Francë.

Kjo është dridhja e dytë, brenda pak ditësh në kryeqytetin kosovar.

Më Shumë

Policia shqipton mbi një mijë e 800 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1873 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme gjatë ditës.   Vonë pasdite mund të ketë reshje të izoluara në verilindje...

Lajmet e Fundit