6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Tetë të vdekur dhe 249 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit, tetë pacientë kanë humbur betejën me COVID-19, ndërkohë që janë regjistruar edhe 249 raste të reja pozitive, nga 2 mijë e 804 testime të bëra.

Përqindja e rasteve pozitive është 8,88, njofton Klankosova.tv.

Numri i të shëruar nga virusi vdekjeprurës në 24 orët e fundit është 1 mijë e 129.

Numri i rasteve aktive ka vazhduar të bie, me 5 mijë e 73 raste aktive në të gjithë vendin.

Më Shumë

Kërcënime me vdekje për gazetarët serbë që shkruajnë për Kosovën e Ukrainën

Gazeta kryesore në Serbi, “Danas”, është vënë nën mbrojtje të policisë, pasi është kërcënuar se do ta ketë fatin e njëjtë sikurse revista satirike...

Kim Kardashian thuhet se ndjehet e ‘neveritur’ nga Kanye Westi pas pretendimeve se reperi u tregoi stafit të Adidas foto intime të saj

Kim Kardashian thuhet se ndjehet e ‘neveritur’ nga pretendimet se ish-bashkëshorti i saj Kanye West u tregoi foto private të saj ish-punonjësve të tij,...

Lajmet e Fundit