22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Thaçi: Muja bëri punë të mëdha në Prizren

Muja dhe Thaci ne fushateKryetari i PDK-së Hashim Thaçi, ka kërkuar të dielën në fshatin Gjonaj të Hasit dhe Zhur, që me 3 nëntor të votohet PDK-ja dhe kandidati për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja. Ai në dy tubimet zgjedhore tha se kandidati Ramadan Muja, për dy mandate, ka realizuar investime të mëdha në komunën e Prizrenit. “Kryetari Muja ka bërë punë të mëdha, prandaj me 3 nëntor ju ftoj, që masovikisht të dilin në zgjedhje dhe të votoni numrin 99, dhe Ramadan Mujën për kryetar të Prizrenit”.

Edhë nënkryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka kërkuar që me 3 nëntor të votohet PDK-ja dhe kandidati për Prizrenin, Ramadan Muja. Sipas tij, kandidati Muja në mandatin e tretë do të punojë edhe më shumë për Prizrenin.” Muja ka punuar shumë, dhe jam i sigurt se ai në mandatin e tretë do të punojë edhe më shumë “, tha Veseli.

Kandidati i PDK-së për Prizrenin, Ramadan Muja tha ndërkaq, se nuk ka çka të flasë, pasi që në çdo fshat të Komunës së Prizrenit, flet vetë puna e tij. ”Nuk kam çka të flas, pasi që puna që kemi bërë fletë vetë”, tha Muja. Ai kërkoi që me 3 nëntor masvikisht të dalin në zgjedhje dhe të votojnë PDK-në. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zyrtare: Marsel Ismajlgeci largohet nga Ballkani

Marsel Ismajlgeci është i larguari i radhës nga kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani. Mbrojtësi shqiptar ishte i huazuar te kampionët e Kosovës nga skuadra...

Eurosport Italia për Shqipërinë: Skuadër ambicioze, kujdes nga Broja

'Eurosport Italia’ të martën vjen më një shkrim të gjatë për Kombëtaren shqiptare në prag të duelit me Italinë. Shqipëria dhe Italia do të ndeshen...

Lajmet e Fundit