23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Përkujtohet Ukë Bytyçi

Uke BytyqiIsh-kryetari i Komunës së Suharekës, Ukë Bytyçi është përkujtuar sot në këtë qytet, në dymbëdhjetë vjetorin e vrasjes. Në këtë tubim përkujtimor ka marrë pjesë edhe ish-Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu.

“Jemi tubuar këtu ta kujtojmë një njeri që i ka dhën shumë Kosovës”, tha Sejdiu.

Kryetari i Suharekës, Blerim Kuçi tha ndërkaq se Ukë Bytyçi, ishte njeri i punës dhe i fjalës. “ Uka ishte një burr që i dha shumë për këtë vend”, tha Kuçi. /PrizrenPress.com./

Më Shumë

Komuna e Prizrenit vazhdon me dëgjimet publike për përgatitjen e buxhetit për vitin 2023

Zyrtarët e Komunës së Prizrenit, gjatë ditës së hënë, kanë vazhduar me mbajtjen e dëgjimeve publike me qytetarë për përgatitjen e buxhetit komunal për...

Gruaja në Prizren pret venat pasi u grind me bashkëshortin që s’e la të shkojë te motra e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të dielën në Prizren, ku një grua ka tentuar t’i japë fund jetës së saj. Burimet e Gazetës Sinjali...

Lajmet e Fundit