22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Thaçi në Prizren: Priortitet i im do të jetë shëndetësia

Thaci-spitali i prizrenitKryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi , ka vizituar sot Spitalin e Prizrenit. Ai premtoi se prioritet i tij në politikat publike do të jetë shëndetësia dhe reformat institucionale shëndetësore në Kosovë.

“Politikat shëndëtësore dhe reformimi i përgjithëshëm, përfshirë edhe sigurimet shëndetësore do të jenë angazhim yn gjatë mandatit të ardhëshëm dhe vazhdimisht do ruajmë kujdesin ndaj kuadrit të respektuar të cilët janë angazhuar fuqishëm ne ruajtjen e shëndetit të qytetarëve tanë”.

“Shëndetësia do këtë mbeshtetjen time dhe të qeverisë së Republikës së Kosovës në të gjitha kërkesat e tyre që përmirësojnë cilësinë e shërbimëve për qytetarët dhe do të zbatojmë tashmë vendimin e marrë për rritjën e pagave nga 25 %, në katër vitet e ardhshme për të gjithë të punësuarit në këtë sektor”.

Thaçi është shoqëruar nga kryetari i Komunës Ramadan Muja, zv. kryeministrat Edita Tahiri dhe Hajredin Kuci, ministrat Enver Hoxhaj dhe Besim Beqaj dhe kandidatët e PDK-së, për kuvendin e Kosovës, Nait Hasani, Zarije Jusufi, Naser Berisha dhe Munir Basha. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Përkujtimi i 25 vjetorit të çlirimit të Prizrenit: Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

Në nderim të heronjve të kombit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familje të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga...

Sot nis Euro 2024

Sot nis Europiani i 17, emocione që do të përcillen për 1 muaj në Tv Klan, deri në finalen e 14 Korrikut, që do...

Lajmet e Fundit