16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Thaçi negocion me partitë e minoriteteve në Prizren

Thaci7-03Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci, ka filluar  të negociojë me partitë e minoriteteve në Prizren. Ai fillimisht është takuar me përfaqësuesit e Partisë Turke të Kosovës (KDTP), ndërkaq në këto momente sapo ka filluar takimin me Partinë e Boshnjakëve “Vakat”.

Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se Thaçi në këto takime është duke kërkuar nga partitë e minoriteve që në zgjedhjet e nëntorit të mbështesin PDK-në në Prizren.

Kryeministri Thaçi, pritet që sot të zgjedh edhe kandidatin e PDK-së për kryetar të Prizrenit. Ai po ashtu në ora 18: 00, do të shtrojë një darkë për mësimdhënësit e Prizrenit./ PrizrenPress.com/

Më Shumë

Arrestohet një 27 vjeçar në Prizren për dhunë në familje dhe mospërfillje të gjykatës

Një 26-vjeçare nga Prizreni ka kërkuar ndihmën e policisë për shkak të shqetësimeve të vazhdueshme që i janë shkaktuar nga bashkëshorti i saj. Sipas dëshmisë...

Brenda javës hiqen kontrollet në të gjitha pikat kufitare me Shqipërinë

Sezoni turistik ka rritur ndjeshëm fluksin në pikën e kalimit të kufitar në mes të Shqipërisë dhe Kosovës në Qafë Morinës. Ndryshe nga regjimi i...

Lajmet e Fundit