3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Thaçi: PDK do të fitojë edhe më 2014

Hashim Thaci ne fushatKryeministri Hashim Thaçi, njëherit kryetari i PDK-së, është shprehur optimist se PDK do të vazhdojë të qeverisë edhe pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare që pritet të mbahen këtë vit.

“Sapo filluam vitin 2014, që ndër të tjera do jetë edhe vit elektoral i zgjedhjeve nacionale. Partia Demokratike e Kosovës vazhdon e sigurt me besimin e qytetarëve, të jetë partia e parë në nivel vendit”, ka shkruar kreu i PDK-së, Hashim Thaçi sot, në profilin e tij në Facebook.

“PDK punon me optimizmin dhe besimin për fitoren e sigurtë në zgjedhjet nacionale të këtij viti. PDK duke qenë partia më e madhe e qendrës së dhjathtë në Kosovë, do t’i kultivon vlerat tona tradicionale dhe vlerat themelore të së djathtës europiane si familja, shteti i së drejtës, tregu i lirë dhe orientimi i paluhatshëm Euro-Atlantik”.

Sipas Thaçit, PDK do të korrë fitore edhe më 2014. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

“E kam pirë ujin e shadervanit, po kurrë s’u bëra nuse në Prizren”, thotë Juliana Nura

Gojëdhënat thojnë se uji i shadërvanit të Prizrenit bashkon zemërat, për ta gjetur shpirtin e saj binjakë modelja Julian Nura ne emisioni “Gallatë” ka...

Moti sot: Kryesisht me diell, temperaturat deri në 15 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë, parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas Meteo Kosova, temperaturat minimale do të lëvizin nga minus dy deri në një...

Lajmet e Fundit