21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Thaçi shpalosë “Misionin e Ri” në Prizren

Thaci-qeveriaKryetari i PDK-së Hashim Thaçi do të shpalosë sot programin “Misioni i Ri” në qytetin e Prizrenit.

“Kryetari Hashim Thai para qytetarëve të Komunës së Prizrenit, në ambientet e Sheshit të Lidhjes Shqipëtare të Prizrenit, duke filluar nga 18:00, do të shpalosë programinin e Misionit të Ri, dhe palnit ekonomik për qeverisjen e ardhshme katër vjeçar, i cili ka për synim kryesor krijimin e Fondit të Punësimit prej 1.5 miliard eurosh, krijimi i 200 mijë vendeve të reja të punës, dyfishim të prodhimit vendor si dhe reforma në arsim”,njofton PDK në Prizren.

Më Shumë

Në Banjë të Malishevës hapet aeroporti civil

Sot ishte më shumë se një ngjarje e zakonshme, për institucionet lokale të Komunës së Malishevës dhe qytetarët e sajë e më gjerë në...

Moti me diell, temperatura deri në 32 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se për sot parashihet të mbajë moti me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit