25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Fatmir Limaj sot mban ligjëratë në Kolegjin “Fama” në Prizren

Limaj , NISMAKryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj, do të mbajë sot ligjëratë me studentët e Kolegjit “Fama”në Prizren.

“Ligjërata e Fatmir Limajt mbahet në ora 12:30, në ambientet e Kolegjit Fama në Prizren”, njofton Nisma në Prizren.

Kryetari i Nismës për Kosovë Fatmir Limaj, po ashtu sot do të jetë i pranishëm edhe në Suharekë, në tubimin e organizuar nga Nisma e Rinisë për Kosovën në Suharekë.

“Në këtë tumbim Nismës do t’iu bashkohen mbi 300 të rinj. Tubimi do të mbahet prej orës 17:00 në restorant “Pikant” në fshatin Shirok”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti: Vetëvendosja në vitin 2025 do t’i fitojë zgjedhjet lokale dhe qendrore, opozita “s’mund t’i shtyjë pafundësisht”

Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, e ka mbajtur një fjalim para anëtarëve dhe simpatizantëve të kësaj partie në kuadër...

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit