15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Topi i Artë nuk do të ndahet këtë vit

Nuk do të ketë fitues të Topit të Artë (Ballon d’Or) në vitin 2020. “France Football”, që ndanë çmimin më prestigjioz në futboll, ka njoftuar se në mungesë të kushteve që do të mundësonin zgjedhje korrekte, çmimi nuk do të ndahet në këtë vit kalendarik.

Gara për Topin e Artë është dominuar në vitet e fundit nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Vjet çmimin që i ndahet futbollistit më të mirë në botë e fitoi Lionel Messi.

Ndërkohë UEFA do të ndajë çmimin për lojtarin më të mirë në Evropë.

Më Shumë

Rexhaj shpjegon ‘ofertën’ e Kurtit: Nuk do të ketë zgjedhje blanko e të menjëhershme, duhet të de-kriminalizohet veriu

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar bisedën telefonike të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara...

Ibrahim Rugova: Kokën mund të ma ndërrojnë, por mendimin kurrë

Sjellim dhjetë thënie nga presidenti historik Ibrahim Rugova, shkruan KultPlus. Arti është si jeta, secili e gjen kuptimin e tij për vete. Kosova është një vend...

Lajmet e Fundit