15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Totaj: E ardhmja e Prizrenit është agjenda e gjelbër

“Mbrojtja e mjedisit është jetike për planetin dhe shëndetin tonë”.

Kështu ka thënë kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj me rastin e Ditës Botërore të Mjedisit.

Totaj ka përgëzuar fëmijët për organizimin e aktiviteteve për këtë ditë, si dhe ka shprehur mirënjohje për të gjithë aktorët e përfshirë në aksionet e pastrimit, të cilët e njohin rëndësinë e ambientit të pastër.

“Me këto aksione përçojmë mesazh te të gjithë, që bashkërisht ta ruajmë mjedisin, pasi e ardhmja e Prizrenit është agjenda e gjelbër”, ka theksuar Totaj.

May be an image of 6 people

May be an image of 3 people, tree and text

Vëllai i Xhevë Lladrovcit – Krasniqit: Motra ime ka shkuar nuse kur Fehmiu ishte në burg, kanë qenë të pandashëm

Në përvjetorin e 25-të të rënies së heronjve Fehmi e Xhevë Lladrovci, në emisionin “Frontal” ka qenë i ftuar vëllai i Xhevës, Selim Krasniqi. Ai...

Vërmicë: Gjendet kokainë brenda në çamçakëza

Policia bashkë me Doganën e Kosovës kanë identifikuar sasi të substancës së dyshuar narkotike të llojit kokainë në pikëkalimin kufitar në Vërmicë. Bëhet e ditur...

Lajmet e Fundit