-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Totaj: Haskuka më ka mirëpritur në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i ri i Prizrenit, Shaqir Totaj, është mirëpritur nga ish-kryetari, Mytaher Haskuka, në Shtëpinë e Bardhë.

“Pas certifikimit të zgjedhjeve kam shkuar në Shtëpinë e Bardhë dhe jam takuar me ish-kryetarin Haskuka. Më ka pritur mirë dhe jam marrë vesh që të hënën të bëhet pranim-dorëzimi i detyrës”, tha Totaj për RTV Besa.

Ai tregoi se të premten do të jap betimin bashkë me kuvendarët e Kuvendit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Albina Kelmendi zbulon detaje për rrugën drejt Eurovizionit

Albina Kelmendi, zbulon detaje për rrugën drejt Eurovizionit. Ajo ka zbuluar se kënga “Duaje”, do të prezantohet në gjuhën shqipe. Po ashtu ajo tregon se...

Apeli vërteton dënimin prej 24 vitesh e 10 muaj burgim ndaj të dënuarit për vrasjen e shokut për 20 euro borxh në Suharekë

Gjykata e Apelit ka vërtetuar dënimin prej 24 vjet e 10 muaj burgim, ndaj të dënuarit Sylejman Ahmeti, për vrasjen e Sh.K në Suharekë. Ahmeti,...

Lajmet e Fundit