16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Totaj inspekton projektet infrastrukturore në fshatërat e Hasit

Në vazhdën e mbikqyrjes së punimeve, rregullimit të rrugëve, kanalizimit e ndriçimit publik, sot nga afër ka inspektuar punimet kryetari i komunës sw Prizrenit, Shaqir Totaj.

Zhvillimi i projekteve infrastrukturore në më shumë se 60 akse rrugore, kanalizimi dhe ndriçimi në pesë fshatra të Hasit, janë duke u realizuar me intensitet të lartë dhe konform planifikimëve.

Po ashtu edhe në fshatin Zym, po ndertohet në një rrugë që lidh dy fshatra.

Punimet janë duke ecur mirë, me cilësinë dhe në kohën e paraparë për realizimin e këtyre projekteve.

Ndërtimi i rrugëve të reja, do të ndikoj drejtpërdrejt në zhvillimin më të shpejtë ekonomik të Komunës së Prizrenit, konkretisht në zhvillimin e bujqësisë dhe blegtorisë të cilat janë karakteristikë e fshatrave të Komunës sonë.

Më Shumë

Fermerët e Anadrinisë eksportojnë rreth 1 miliion kg speca në BE

Kushte të favorshme për bujqësi po vlerësohet të ketë rajoni i Anadrinisë. Fermerë të kësaj ane tashmë kanë nisur eksportin e produkteve të tyre...

Zyrtare: Ponte Prizreni përforcohet me amerikanin Angelo Stewart

Ponte Prizreni ka njoftuar se ka nënshkruar me amerikanin De Angelo Stewart. Stewart së fundi ishte pjesë e skuadrës Guimares në Superligën Portugeze ku luajti...

Lajmet e Fundit