10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Totaj konfirmon përkrahjen për Kryqin e Kuq në Kosovë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur në takim kryetaren e Kryqit të Kuq të Kosovës, Feride Hyseni, sekretarin e Përgjithshëm, Agron Humolli, shefin e misionit të KNKK-së në Prishtinë, Agim Gashi dhe koordinatoren e bashkëpunimit në KNKK, Fikrie Bexheti.

Me këtë rast, u diskutua për aktivitetet që i zhvillon kjo organizatë humanitare dhe shqyrtuan mundësitë e bashkëpunimit në të ardhmen.

Çfarë janë ProHealth Cables?

Kryetari Totaj ka theksuar se Komuna e Prizrenit do t’u qëndrojë afër njerëzve dhe organizatave të vullnetit të mirë në çdo kohë, duke i dhënë mbështetje veprimtarisë humanitare në këtë komunë.

“Misioni dhe veprimtaria e Kryqit të Kuq në Kosovë, në të gjitha etapat e historisë sonë, ka qenë sa fisnike, aq edhe informuese e vetëdijesuese për qytetarët”, ka thënë Totaj.

Më Shumë

Rikthehet telenovela “Njerëz dhe Fate”?

Telenovela shqiptare “Njerëz dhe Fate” është rikthyer sërish në qendër të opinionit publik dhe artdashësve shqiptarë. Ka qenë aktori Arben Derhemi, i cili më herët...

Qëndroi në arrati për pesë muaj, bie në prangat e policisë i dyshuari për kultivimin e kanabisit në zonën e Malishevës

Para disa muajsh, Njësia Rajonale e Antidrogës në Gjakovë kishte zhvilluar një operacion që rezultoi me identifikimin e disa personave të dyshuar që kishin...

Lajmet e Fundit